תיאטרון אלעד | לזכר אלעד דן ז"ל
תיאטרון אלעד | לזכר אלעד דן ז"ל

press to zoom
תיאטרון אלעד | לזכר אלעד דן ז"ל
תיאטרון אלעד | לזכר אלעד דן ז"ל

press to zoom
1/1
תיאטרון אלעד 
לזכרו של רס"ל אלעד דן ז"ל, יליד קיבוץ אילות,
שנפל במלחמת לבנון השנייה.

אלעד בנם הבכור של אמנון ודניאל, אח לבעז ודורין, נולד ב- 14.12.1980 בקיבוץ אילות. 
ילד טבע , יפה תואר , סקרן , חייכן וטוב לב. 
את לימודיו עשה בבית הספר באילות ובהמשך בבית הספר האזורי "מעלה שחרות" המשותף לקיבוצי הערבה הדרומית .
בעת מבצע ענבי זעם הכיר את חברתו סיון שהגיעה כמו ישראלים רבים לאילות כדי למצוא מפלט ממטחי הקטיושות שנחתו על יישובי צפון הארץ.
לפני פרוץ מלחמת לבנון השנייה, סיים אלעד את לימודיו במכינה באוניברסיטת חיפה, כהכנה ללימודי הביוטכנולוגיה אותם עמד להתחיל לאחר טיול המתוכנן עם סיון בתאילנד באמצע אוגוסט.
אלעד אסף אליו חברים ממקומות שונים. בכל מקום אליו הגיע אלעד מוכר כאחד שתמיד אופטימי, תמיד מחייך, תמיד עומד במשימות, תמיד יודע לומר מילה טובה, תמיד היה הגורם המאזן והמפשר בין כולם. אהבה גדולה הייתה לאלעד לטבע , לנופים וכמובן לים .
הוא אהב לצלול בכל הזדמנות והרבה לטייל בארץ ובעולם.

תיאור הקרב בו נפל אלעד
את שירותו הסדיר עשה אלעד בפלוגת החוד של הצנחנים בגדוד 890.
כאשר נקרא לשירות מילואים צורף ליחידה מובחרת השייכת לצנחנים ולצוות יע"ל, סיירת מובחרת של חיל ההנדסה.
בליל ירח מלא, צעדו אלעד וחבריו לפלוגה בצעדים מדודים לעבר הכפר רשף. מטרת המבצע הייתה להשתלט על הכפר בו נמצאו בונקרים של החיזבאללה שלא היה ניתן להשמידם מהאוויר. על גבם עמסו חומרי חבלה רבים לביצוע המשימה.
בפאתי הכפר דבל נשמעו חילופי אש. בהחלטת המפקדים נעצר הכוח למשך שעה וחצי ונכנס לאחד הבתים שהיה מחסן לייבוש זעתר. הכוונה הייתה להמתין בבית עד הערבואז לצאת לכיוון רשף. אלעד התנדב להחליף חבר שזה עתה נולד לו תינוק ויצא לשמור על המבנה במקומו. הכוח זוהה ונחשף על ידי לוחמי החיזבאללה. בעוד חלק מהלוחמים ישנים, התעוררו האחרים מקול פיצוץ אדיר שהרעיד את קירות הבית.

אחד מחבריו של אלעד ששרד את הקרב מציין כי לאחר הפגיעה הראשונה מיהר אלעד לפתוח אלונקה על מנת לעזור לפצועים. דקות לאחר מכן, כבר לא ראה את אלעד. משערים כי הטיל השני של החיזבאללה שפגע במבנה הוא שהרג את אלעד ושמונה חברים נוספים.
אלעד דן נפל בקרב בדרום לבנון ביום ט"ו באב תשס"ו (9.8.2006), בן עשרים ושש היה בנפלו. הוא נטמן בבית העלמין של קיבוץ אילות – בגבעה הצופה אל הים שבו כל כך אהב לצלול. לאחר נפילתו הועלה לדרגת רב-סמל. הוא הניח אחריו הורים, אח ואחות, וחברה.