ניהול אמנותי

שי פיטובסקי - קרדיט אמנון דן

שי פיטובסקי

מנהל אמנותי ובמאי

שי פיטובסקי נולד וגדל ברמת גן. בתום שירותו הצבאי למד קופירייטינג וכעבור זמן קצר התמנה למנהל קריאטיב במשרד הפרסום זרמון-גולדמן, בו עבד במשך שש שנים. היותו בן 28 נפטר אביו, מה שגרם לו להבין שהזמן הוא מצרך יקר ועליו לנהוג בהתאם לנטיות ליבו. הוא למד תיאטרון במשך ארבע שנים בסמינר הקיבוצים.  

בסמינר הקיבוצים זיהו את כשרונו הגדול ויוצא הדופן, ומן הלימודים נקטף ישר אל תיאטרון "הבימה", שם ניהל את קבוצת הצעירי הבימה במשך שבע שנים (2008-2015) ונחל הצלחה גדולה.

פיטובסקי ידוע בסגנונו האמנותי הייחודי שנובע מתוך עבודת מעבדה מעמיקה עם שחקנים קבועים לאורך שנים. בין יצירותיו שמציגות בארץ ובעולם: "ארץ חדשה", "התקלה", "החוטם", "השבועה", "ביאטריצ'ה", "חמור שכולו תכלת", "לא אשנא", "ירמה לאור ירח" ועוד.
 

חזון אמנותי

"הרוצה להחכים ידרים"  (חז"ל)

לפני כשמונה שנים עברנו לכאן עם המשפחות שלנו. עזבנו את ההורים, החברים, את ת"א, את התיאטראות, את הבניינים, את התפקידים, את החוזים את הפקקים ואת התחרות. הרגשנו שאנחנו כיוצרים צריכים לברוא את עצמנו מחדש.

אולי זה שיגעון,  אולי משבר גיל 40, אולי הפחד מקיבעון... הרגשנו שדרוש לנו שינוי - ביצירה, בחיים, בנוף.

 

ואכן השמיים נפתחו ואמרו לנו קדימה, הגעתם לכאן - עכשיו תעשו! הגענו למקום מיוחד.

אין עוד מקום כזה בארץ שמפגיש בין המדבר והים, שנושק לעוד שתי מדינות, מקום שנמצא בקצה,

שמרגיש כמו חו"ל, שמאפשר לשאול את עצמנו שאלות גדולות על החיים, על האדם ועל הטבע בכלל.    

אנחנו מנסים ליצור קשר אמיתי עם הקהל שלנו, לגעת לו בלב ובמקומות החשוכים והמוארים של נפשו.

לשאול באמת שאלות חשובות על חיינו, על מערכות היחסים שלנו, על הקשר שלנו עם הסביבה הפנימית והחיצונית,

על החיים שלנו ועל המוות.

 

ההצגות שלנו לא מתחילות כשעולה האור ולא מסתיימות כשהוא ירד, השחקנים לא ממהרים להסעה כי אין הסעה!

אנחנו יוצרים בבית, והבית שלנו הוא התיאטרון! אנחנו מזמינים את הקהל אלינו "הביתה", אל המקום שבו שואלים את השאלות החשובות בחיים! אנחנו מזמינים אותו לצאת איתנו למסע לעולם חד פעמי – זה יכול להיות עולם עכשווי, עתיק, מסוגנן, מופשט... לא משנה... אנחנו מוכרים כרטיס לעולם חד פעמי - כזה שלא נמצא על המסך בסלון ולא על מסך הסמארטפון.  עולם כזה שאף אלמנט לא מקבל תפקיד משני, לא הפנס ולא הבגד. אנחנו יוצאים מקופסת התיאטרון. אנחנו יוצרים בתוך הסביבה. במדבר, בחופי הים, בנמל, בחדרי מלון... תיאטרון כחוויה כוללת, שבו הקהל ערני דרוך ושותף מלא לחוויה. במקום הזה שעוברות בו מיליוני ציפורים בדרכם ליבשת חדשה ומיליוני אנשים בדרכם לחופש, ראוי שבמקום הזה יהיה תיאטרון איכותי, מקום שבו עוצרים לרגע וצופים יחד, בעצמנו.